FORMA I ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Zajęcia z języka angielskiego adresowane są dla dzieci trzy - cztero - letnich, pięcioletnich i sześcioletnich.

Trwają 60 minut (2 razy w tygodniu po 30 minut).

Dzieci poznają głównie słownictwo i nieskomplikowane reakcje językowe typu: powitania, pożegnania, podziękowania, składanie życzeń  świątecznych itp.

Ponad to podczas zajęć dzieci uczą się piosenek, rymowanek i wierszyków, które ułatwiają zapamiętanie i utrwalają poznawane słownictwo.

Podstawą i głównym celem zajęć z języka angielskiego jest oswojenie dzieci z istnieniem języka innego niż ojczysty oraz świadomością konieczności poznania go.

Kurs przygotowuje dzieci starsze do obowiązkowej nauki języka w klasach I – III szkoły podstawowej oraz usprawnia ich wymowę, szczególnie w kwestii artykułowania głosek, które nie występują w języku polskim, a także łatwości zapamiętywania nowych słówek angielskich.

Podstawą i mottem zajęć jest: NAUKA PRZEZ ZABAWĘ.

Dzieci w naszym przedszkolu realizują program oparty na podręcznikach przeznaczonych dla dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać ani pisać.

Język obcy poznają min. słuchając pięknie ilustrowanych i nietrudnych historyjek obrazkowych, a także wykonując dostosowane do wieku zadania manualne.